Rower MERIDA CROSSWAY 300 glossy black (mat silver)

  • szt.
  • Cena netto: 3 250,41 zł 4 499,00 zł 3 998,00 zł
  • Niedostępny
  • Oblicz

Crossway to nasz synonim wszechstronności – rower crossowy na drogi i bezdroża, codzienne trasy i dłuższe wyprawy. W sezonie 2021 Crossway 300 ma całkowicie nową ramę TFS II z lżejszą konstrukcją, mocno opadającą górną rurą dla łatwego wsiadania na rower i zsiadania z niego, a także nowym wewnętrznym prowadzeniem przewodów dla czystego wyglądu i ochrony przed wilgocią i brudem. Rama z podwójnie cieniowanego i technoformowanego aluminium ma lekkie i sztywne rury, a także komfortową geometrię. Rama jest przygotowana do założenia błotników i bagażnika, by Crossway służył Ci jako rower wyprawowy albo do dojazdów do pracy. Odpowiedni zakres przełożeń zapewni Ci sprawdzony napęd Shimano Deore 3 x 10, a bezpieczeństwo w różnych warunkach pogodowych zwiększą mocne hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano MT-200/Tektro M275. Komfort na trasie poprawi amortyzowany widelec SR Suntour NCX D-LO Coil 63 mm, amortyzowana sztyca Merida TK i regulowany mostek Merida Comp TK, zwiększą go także wytrzymałe opony Maxxis Overdrive II z niskimi oporami toczenia oraz paskiem odblaskowym dla lepszej widoczności no drodze. Możesz polegać również na mocnych kołach Merida Comp TK oraz komponentach Merida. Crossway 300 komfortowo i szybko odkryje z Tobą nowe trasy i będzie wiernym kompanem na dobrze znanych odcinkach. Cała naprzód!

SPECYFIKACJA:
rama: CROSSWAY TFS II
waga 13,02 kg
widelec: Suntour NCX-D LO
Piasta: przód Shimano TX505
Piasta: tył Shimano TX505
Przerzutka przednia: Shimano Deore
Przerzutka tył: Shimano Deore
Manetka przód: Shimano Deore
Manetka tył: Shimano Deore
Mechanizm korbowy: FSA Alfa Drive
Wkład Suportu FSA: TH-7420ST
Wolnobieg / kaseta: Shimano HG500
łańcuch: KMC X10
Oś przód QR
Szprychy: Czarne stalowe
Obręcz: MERIDA COMP TK
Opona przód: Maxxis Overdrive Excel
Opona tył: Maxxis Overdrive Excel
Dętki Lite
pedały: VP VPE-891
Tarcza hamulcowa tył: Shimano RT10
Tarcza hamulcowa przód: Shimano RT10
hamulec przód: Tektro M275
hamulec tył: Tektro M275
Chwyty kierownicy: MERIDA EXPERT EC
Kierownica: MERIDA COMP CC
Stery: MERIDA M2346 Neck
Mostek: MERIDA COMP TK
Rozmiar mostka: 95 mm-XXS/XS/S/M, 110 mm-L/XL
siodło: MERIDA Cross Sport
Sztyca: MERIDA TK
Obejma podsiodłowa: MERIDA EXPERT
Klamka hamulcowa: Tektro M275
 
Technologie Crossway 300
 
 
INTERNAL CABLE ROUTING
Prowadzenie przewodów wewnątrz rur ramy. To rozwiązanie nie tylko poprawia wygląd roweru, ale także chroni linki przed zabrudzeniem i wilgocią.
 
 
RACELITE 61 ALUMINIUM
Niezwykle lekki i mocny stop używany w przemyśle lotniczym. MERIDA poddaje go dodatkowemu hartowaniu, tworząc podwójnie cieniowane lekkie i sztywne rury.
 
 
TECHNO FORMING SYSTEM (TFS)
Produkcja giętych rur metodą mechanicznego tłoczenia rur na gorąco. Poprawia ona wygląd i funkcjonalność ramy. Dzięki ogromnemu doświadczeniu MERIDY, jej technologie obróbki aluminium stoją na najwyższym poziomie.
 
 
SMOOTH WELDING
Wygładzanie spawów za pomocą odpowiednich technik spawania – ulepszony wygląd bez pogorszenia struktury spawu. Rozwiązanie to pozwala zachować odpowiednią sztywności ramy i uzyskać jej atrakcyjne wykończenie. Dzięki ogromnemu doświadczeniu MERIDY, jej technologie obróbki aluminium stoją na najwyższym poziomie.
 
 
POST MOUNT DISC
Bezpośrednie mocowanie zacisku hamulca do ramy w systemie postmount pozwala dopasować położenie zacisku do różnej wielkości tarczy przy pomocy adapterów. Połączenie to jest mocne, obniża wagę całości i ułatwia ustawienie hamulca.
 
 
F-MOUNT
Przystosowanie do szybkiego i łatwego zamocowania błotników.
 
 
C-MOUNT
Przystosowanie do szybkiego i łatwego zamocowania bagażnika.
 
 
LOCKOUT
Blokada amortyzatora przedniego lub tylnego za pomocą dźwigni na jego obudowie. Pozwala na optymalny transfer energii w zależności od rodzaju nawierzchni i ukształtowania terenu.