Buty narciarskie Fischer Hybrid 120+ Vacuum Full Fit dedykowane są dla zaawansowanych narciarzy i ekspertów, na trasy przygotowane, jak i na wypady poza wyznaczone szlaki. Buty łączą w sobie bardzo dobre właściwości jezdne oraz najwyższy poziom dopasowania.

System Somatec to już stały element butów narciarskich Fischera, który polega na ustawieniu stóp w butach w ich naturalnej pozycji „V”, czyli z przodostopiem odwiedzionym na zewnątrz.

Dla osób, które lubią od czasu do czasu rozruszać palce, producent zwiększył przestrzeń nad nimi. Ma to również pozytywnie wpłynąć na ciepłotę.

Buty wewnętrzne Hybrid AFZ dostosowano tak, aby osoby z dużą objętością stopy mogły założyć je w łatwy sposób. Materiał zastosowany w produkcji to termoformowalna pianka, która dodatkowo w strefach wrażliwych takich jak kostki, kość łódkowata, śródstopie została wyprofilowana w celu zwiększenia komfortu. W pozostałych strefach doklejono usztywnienie, dla precyzyjniejszego przeniesienia energii na skorupę, a dalej na nartę. Aby buty mogły pracować podczas ruchu, zastosowano Flex Zone, czyli strefy z odpowiednio naciętym materiałem.

Mechanizm Hike Lock Mode daje dużą ruchomość cholewy. Jest to szczególnie przydatne w przypadku, przemieszczania poza nartami, bądź w jeździe poza trasowej, gdy eksplorujemy nowe szczyty.

Vacu-Plast to materiał jaki stosuje Fischer w produkcji swoich butów. Charakteryzuje się on niewielką wagą oraz bardzo dobrą plastycznością podczas formowania.

Buty narciarskie Fischer Hybrid 120+ Vacuum Full Fit wyposażono w 4 aluminiowe klamry z mikroregulacją oraz fragmentami antypoślizgowej struktury spodniej buta. W razie wytarcia nakładek na podeszwy jest możliwość ich wymiany, co z pewnością wydłuży czas użytkowania.

Fischer Hybrid 120+ Vacuum Full Fit wykonane zostały w technologii Vacuum. Oznacza to, że skorupy i buty wewnętrzne są termoformowalne. Dopasowują się do kształtów nóg w pierwszej kolejności po rozgrzaniu i uzyskaniu plastyczności, a w drugiej stosując worki z dużym ciśnieniem. Po ostygnięciu na nogach użytkownika utrwalają przybraną formę. Przeprowadzone czynności przyczyniają się do tego, że buty dają wysoki poziom komfortu i stabilizacji, co w efekcie przenosi się na szybką reakcję i skuteczne pokonywanie zakrętów. W tym modelu dodatkowo zastosowano termoformowalny spoiler, który po rozgrzaniu do 80ºC dopasowuje się do łydki.

Buty znajdą uznanie wśród narciarzy o bardzo dobrej technice i dużej sile, którzy robią postęp z umiejętnościami.

SPECYFIKACJA:

 • MODEL Fischer HYBRID 120+ VACUM FULL FIT
 • TWARDOŚĆ: FLEX 120
 • Dla kogo: Męskie / Unisex
 • Typ butów narciarskich: Allmountain
 • Szerokość szkieletu buta: 103mm
 • But wewnętrzny (liner): Hybrid AFZ - soft
 • But zewnętrzny (cholewka): Vacu-Plast
 • Klamry: Aluminiowe z Mikro-regulacją, dwie górne klamry również z Marko-regulacją
 • Rzep: Adventure 45mm
 • Mechanizm Ski Walk: Hike Lock Mode - pozwala na większą swobodę w chodzeniu
 • Kolor: czarny / czerwony

TECHNOLOGIE FISCHER

SOMATEC

Naturalna pozycja V zapewnia narciarzowi pełną kontrolę nad nartą.

VACU-PLAST CUFF & SHELL

15% lżejszy od tradycyjnego materiału, pozwalający na dowolne formowanie kształtu skorupy w procesie Vacuum.

HIGHER TOEBOX

Przestrzeń na palce jest teraz wyższa. Niby nic, a jednak cieplej.

HIGHER INSTEP

Konstrukcja botka wewnętrznego zapewniająca bezproblemowe zakładanie i zdejmowanie buta.

HIKE LOCK MODE - SKI WALK SYSTEM

Pozycja LOCK oznacza, że but jest gotowy do zjazdu. Pozycja HIKE oznacza, że dysponujemy dużo szerszym zakresem pracy cholewki ułatwiającym chodzenie.

VACU-PLAST SPOILER

Spojler wykonany z materiały Vacuum. Możliwość dopasowania spojlera do anatomicznego kształtu łydki.